Laste ja noorte keraamika kursus „MAAST TULLE“Juunis saab osaleda Räpina loomemaja laste ja noorte traditsioonilise keraamika kursusel „MAAST TULLE“

Laste ja noorte traditsioonilise keraamika kursus viiakse läbi juunis 2018. Kursus koosneb viiest õppepäevast. Keraamikakursusel osalevad lapsed saavad koolis õpitut praktikas kinnistada - ajaloo tundides õpitud teadmised Eesti muinasaja kohta saavad keraamikakursusel korratud, seotud kodukoha ajaloo ja pärandiga ning proovitud ise praktiliselt nii savi kaevamise, vormimise kui ürgse maapõletuse kaudu.

Keraamikakursuse eesmärk on teadvustada Peipsiveere piirkonna noorematele vanuserühmadele kohaliku keraamikatraditsiooni juuri. Lõuna-Eesti maapind on rikas savi leiukohtade poolest. Keraamikakursusel uuritakse, kuidas on seda savi vanasti kasutatud ja kuidas tänapäeval kasutatakse. Tutvutakse savi kui materjali omadustega ja saadakse teada, mille poolest savid erinevad. Proovitakse omal käel praktilist savitööd: iidseid tehnikaid valmistamaks keraamikat ja valminud keraamika põletamist kõige iidsemal moel - maa sisse kaevatud augus. Et lastel ja noortel tekiks tihedam side ka kodulooga ning arusaam savi kui materjali tähtsusest meie piirkonnas, külastatakse viimasel õppepäeval Värska Setu Talumuuseumi, kus saab mängude, jutustuste ja praktiliste ülesannete kaudu selgeks setu potitegijate elu-olu, potisetude traditsioon ja selle põhjused ning iseärasused. Kursuse juhendajaks on Helemall Piirfeldt (Ahjusoe OÜ).

Koolituse läbiviimist toetab Kultuuriministeeriumi haldusalas tegutsev Rahvakultuuri Keskus „Peipsiveere kultuuriprogramm 2017 – 2020“ raames.


LOOMEMAJARäpina Inkubatsioonikeskus | Pargi 31 Räpina, 64505 Põlvamaa; | Tel: +372 5218 202 | E-post: leo@ariabi.ee