Jooksvad huviringid

Täiskasvanute keraamika toimub esmaspäeviti ja laupäeviti üle nädala. Osalejad saavad tundides saviesemete loomisel kasutada oma fantaasiat ning lähtuda isiklikust vajadusest. See tähendab, et igaüks võib valmistada esemeid, mida parasjagu koduses majapidamises arvab tarvis minevat või hoopis midagi toredat kellelegi kinkimiseks. Esemed eelpõletatakse ja seejärel saab igaüks oma asjad ka ise meelepäraselt glasuurida, misjärel valmis asjad põletatakse veelkord, et keraamika oleks vastupidav ning veekindel. 

Laste saviklubi toimub igal reedel. Oodatud on igas vanuses keraamika ja voolimishuvilised koolilapsed, kellega juhendaja tegeleb igaühe oskusi eraldi arvestades. Savitööd tehes arenevad lapse peenmotoorika, kordinatsioon, suhtlemisoskus. Õpitakse oma mõtteid väljendama nii sõnas kui vormis. Enne kojuviimist asjad glasuuritakse ja põletatakse.

Täiskasvanute kunstiõhtud toimuvad teisipäeviti üle nädala. Läbitakse värvi, valguse, vormi ja perspektiiviga seotud teemasid, mida õpitakse tundma erinevaid kunstitehnikaid katsetades. Õpitakse nägema detaile.

Laste kunstiringid toimuvad igal teisipäeval. Osaleda saavad igas vanuses kooliealised lapsed, kes õpivad tundides nägema valgust ja vormi ning tundma värvusteooriat. Kunstiringides osalemine arendab laste loovat mõtlemist ning eneseväljendust nii sõnas kui pildis.

Käsitööringid toimuvad igal esmaspäeval ja kolmapäeval. Juhendaja abil saavad huvilised oma soovist lähtuvalt õppida kudumist, õmblemist, heegeldamist ja veel muid erinevaid käsitöövaldkondi.

Kangastelgedel kudumine on jooksvalt avatud kõikidele soovijatele. Telgedel saab kududa nii kaltsu- või lõngavaipa, suurrätti või seelikuriiet. Lõimede ülesvedamisel ja keerukamate mustrite tegemisel on abis kogenud juhendaja.

Tiffany tehnikas klaasvitraaži töötoad toimuvad korra kuus. Juhendaja abiga tehakse värvilistest klaasidest tinaga jootmise teel ehteid ja pilte.

Fusing tehnika ehk klaasisulatus toimub samuti korra kuus. värvilisest klaasist saab sulatada ehteid, kausse ja muid esemeid.

Toidukoolitustel õpitakse valmistama matsvaid roogasid huvitavate retseptide järgi. Toorainena kasutatakse kohalikke toiduaineid.


LOOMEMAJARäpina Inkubatsioonikeskus | Pargi 31 Räpina, 64505 Põlvamaa; | Tel: +372 5218 202 | E-post: leo@ariabi.ee