Räpina loomemaja huviringid

Loomemaja jooksvad huviringid toimuvad sügisest kevadeni.

MUDILASTE LAULURINGIDES Lauldakse, mängitakse rütmipille, sekka mõni tants. Juhendab Marika Aruküla.

MUDILASTE LOOVRINGIDES õpitakse tundma erinevaid kunstitehnikaid, arendatakse käelisi oskuseid, avatud loovat mõtlemist ning eneseväljendust nii sõnas kui pildis. (16 € / kuu). Tunnid toimuvad Räpina lasteaias Vikerkaar. Mudilaste loovringe juhendab Maiu Vares

LASTE JOOGA põhineb lugudel ja muinasjuttudel headusest, kurjusest, sõprusest, aitamisest jne. Jooga on lõõgastava toimega, arendab keskendumisvõimet, kannatlikkust ja järjepidevust, on hingerahu tooja ja stressi maandaja, tasakaalu ja rühti parandav harjutuste kompleks. Juhendab Külliki Kajasalu.

TANTSULINE KÄSITÖÖ on mõeldud 1-3 klassi lastele, et mängides maha raputada koolipingis istutud tunnid ja et liikumine oleks üheaegselt nii lõbus kui kasulik. Mängitakse liikumis- ja tantsumänge JA vahelduseks nokitsetakse mõne meisterdamistöö kallal. Juhendab Nati Asi.

KUNSTIRINGID toimuvad mitmes erinevas vanusegrupis 1-3 klass ja 4-6klass. Joonistatakse ja maalitakse erinevaid teemasid ning õpitakse mitmeid kunstitehnikaid. Juhendab Mari Eensaar.

TÄISKASVANUTE KUNSTIÕHTUD jätkuvad akadeemilise kunstiõppe suunal, käsitletakse valguse/varju, värvide, vormi ja perspektiiviga seotud teemasid, õpitakse joonistama ja maalima vaikelu, loodust, portreed, figuuri ja muid objekte, kasutatakse grafiiti, sütt, akvarell-, õli- ja akrüülvärve ning teisi tehnikaid. Tunnid toimuvad üle nädala. Juhendab Mart Vester.

KERAAMIKA töötoad jagunevad laste ja täiskasvanute tundideks.
Laste saviklubi. Savitööd tehes arenevad lapse peenmotoorika, koordinatsioon, suhtlemisoskus ja vormitaju. Juhendab Helemall Maask
Täiskasvanute keraamika toimub üle nädala. Osaleja saab saviesemete loomisel kasutada oma fantaasiat ja lähtuda isiklikust vajadusest. Keraamika valmistamiseks on vajalik tunnis käia minimaalselt kaks korda (valmistamine, eelpõletus, glasuurimine, glasuuripõletus) . Juhendab Helemall Maask.

VITRAAŽI ja KLAASISULATUSE toimuvad korra kuus 4 tundi järjest. Valmistatakse nii riputatavat kui ruumilist vitraaži, kasutatakse taimi ja lilli klaasehete kaunistamiseks, moodustatakse sulanud klaasist kaunistusi ning õpitakse klaasile graveerimist. Juhandab Natalia Diakova.

KÄSITÖÖRINGIDES õpitakse oma soovist lähtuvalt kudumist, õmblemist, heegeldamist ja veel muid erinevaid käsitöövaldkondi. Juhendab Karin Otsus.

ÕMBLUSRING on neile, kes on huvitatud õmblemisoskuste omandamisest või täiendamisest. Tutvutakse kaasaegsete õmblusmaterjalidega, õpitakse naiste ja laste individuaalõmblemise teooriat, tehakse ise mõõtude järgi lõiked ning õmmeldakse valmis tooteid lihtsatest rõivastest kuni kergete mantliteni. Õmblusringid toimuvad üle nädala. Juhendab Merle Randla.

TOIDUVALMISTAMISE ÕPITOAD toimuvad pühapäeviti hilisel hommikul 1-2 korda kuus. Õpitakse nii kohalikke kui kaugemalt pärinevaid retsepte ja toiduvalmistamise võtteid. Laste kursused annavad kooliealistele vajalikud teadmised, et köögis toimetades oleks ohutu ning lõbus. Juhendavad Liilia Raik ja Kairit Peedimaa.

KANGASTELGEDEL KUDUMINE on jooksvalt avatud kõikidele soovijatele ja kangastelgede taha võib kokkuleppel tulla iga päev. Kududa saab kaltsu- või lõngavaipa, suurrätti või seelikuriiet. Vilunud kangakudujatele lisaks ootame ka täiesti algajaid vaibategijaid. Lõimede ülesvedamist ja kangakoja tegemisi juhendab Eva Sala.

Samuti saab jooksvalt omale sobiva aja kokku leppida HELISALVESTUSRUUMI kasutamise jaoks. Lisaks summutatud seintega heliruumile on meil olemas professionaalne helisalvestamise tehnika. Heliruumi kasutamist juhendab Viljar Piir.

Perioodilistele ringidele lisaks toimub loomulikult ka hulgaliselt ühekordseid õpitubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Endiselt on loomemajas võimalik pidada seminare, sünnipäevi ja muid pidusid ning tellida oma seltskonnale eraldi töötubasid.

Küsi rohkem infot programmijuhilt
maiu(at) ariabi.ee või 53010830


LOOMEMAJARäpina Inkubatsioonikeskus | Pargi 31 Räpina, 64505 Põlvamaa; | Tel: +372 5218 202 | E-post: leo@ariabi.ee