Kokkuvõte Erasmus + projektis “Developing Learning Experiences: Creative Centers Without Borders” (Õppimiskogemuste arendamine: piirideta loomekeskused ) sai veebruaris 2023 lõpetatud. Projekti raames valmis koolituspakkumine täiskasvanutele (sobilik ka noorematele) erinevate loominguliste oskuste õppimiseks. Õppima on võimalik kandideerida enda valitud ajal ja kulusid uurida kirjutades aadressil eneken@ariabi.ee. Valminud Erasmus+ õppeprogramm saad tutvuda siin.


Projekti käigus osales Lätis, Türgis ja Eestis hariduslikel lühikestel õpirännetel kokku 26 täiskasvanute koolitajat, kes õppisid erinevaid uuenduslikke ja traditsioonilisi kunsti-, käsitöö- ja tarbekunstioskusi, nagu pakutrükk, traditsioonilised vööd ja paelad, ribatehnikas keraamika, skanograafia, portselani kaunistamine kleebisetehnikas, tsüanotüüpia, Türgi ebru tehnika, täpi mandala, keraamilise plaadi maalimine, Baraki vaiba kudumine ja puidugraveerimine.


Kogutud kogemusi ja teadmisi jagasime detsembri kuus loomemajas kahes töötoas – läti kõlavöö ja mandala taldrik. Kutsume tutvuma ka valminud virtuaalnäitusega, mis kajastab projektis osalenud täiskasvanute koolitajate omandatud oskusi õpirände käigus Türgis, Eestis ja Lätis.


Euroopa Komisjoni toetus käesoleva väljaande koostamisele ei tähenda väljaandes esitatud sisu kinnitamist. Väljaandes esitatud sisu peegeldab vaid autorite seisukohti. Euroopa Komisjon ei vastuta selles sisalduva teabe kasutamise eest.


LOOMEMAJARäpina Inkubatsioonikeskus | Pargi 31 Räpina, 64505 Põlvamaa; | E-post: leo@ariabi.ee